פיתוח מערכות - מהי מערכת מידע?

אנחנו בטוחים שנתקלתם במושג "מערכת מידע" יותר מפעם אחת. בואו נסביר מה היא "מערכת מידע"? מערכת מידע היא למעשה כלי המאגד בתוכו ידע, בו ניתן להשתמש ולהפוך למידע. מערכת מידע יכולה להתאים לארגון או ליחיד. היא מאפשרת לאגד, לעבד ולשלוף מידע בכל רגע נתון. זוהי מערכת אשר יכולה להיות בכל נושא העולה לכם לראש, בתחום הפיננסי, התעשייתי, המנהלי והארגוני. ישנם 2 סוגים עיקריים של מערכות מידע: מערכת מידע ידנית ומערכת מידע ממוחשבת.

גם לפני עידן המחשבים נעשה שימוש במערכות מידע, לדוגמא חברה שהעסיקה הרבה עובדים הייתה צריכה לאגד מידע עבור כל עובד בחברה על ידי שימוש בכרטיסיות עובדים, כאשר כל כרטיסיה הכילה את פרטיו. על מנת למצוא עובד מסוים היה צורך לנבור ולחפש בין מאות ואלפי הכרטיסיות עד שנמצאה הכרטיסיה המתאימה.עם השנים וההתפתחות הטכנולוגית, יותר ויותר ארגונים ומעסיקים עברו לניהול מידע ממוחשב.

התקדמות העידן הטכנולוגי העצימה את השימוש במערכת מידע ממוחשבת. ארגונים רבים משתמשים בכלי חשוב זה, לדוגמא: בתי חולים מנהלים מערכת מידע המכילה נתונים אודות כל החולים; מפעל תעשייתי מנהל מערכת מידע המכילה אינפורמציה אודות כל המוצרים, סטטיסטיקות נקודות מכירה וכו'. עם הנגשת המידע באמצעות האינטרנט הפך המושג מערכת מידע למשהו יותר מופשט ופחות מוחשי. אם בעבר הכוונה הייתה לכמה מחשבים הנמצאים אי שם במרתפי המשרד, כיום הכוונה יכולה לנוע מאתר אינטרנט פשוט ועד לאפליקציה סלולרית.

ההבדל בין אתר למערכת מידע

בעוד מערכת מידע יכולה להיחשב כאתר אין זה אומר שכל אתר הוא מערכת מידע. מה הכוונה? אנחנו נסביר. בהגדרתה מערכת מידע יכולה לאגד נתונים ולשלוף מהם את המידע הרלוונטי. לעומת זאת, אתר אינטרנט, יפה ומרשים ככל שיהיה, אינו שומר נתונים ואין באפשרותו לשלוף מידע מלבד מה שהוזן בתוכו בתחילה.

אז מה זה בעצם מערכת ניהול תוכן? שאלה יפה. מערכת ניהול תוכן, CMS, היא מערכת מידע המאפשרת לנו לנהל את התוכן של האתר. במערכת לניהול תוכן אנו יכולים להוסיף, לערוך ולמחוק תכנים. השינויים אומנם נראים לנו באתר, אז נשמרים במערכת לניהול התוכן.

פיתוח מערכת מידע מותאמת אישית

מערכת מידע מותאמת אישית היא למעשה האפשרות לתת מענה לבעיה קיימת, בניגוד לתוכנת מדף אשר מציעה לך פתרון חלקי, מערכת מותאמת אישית מעניקה לך את הפתרון המדויק לבעיה. פיתוח מערכת דורש מחשבה מעמיקה עד לפרטים הקטנים ביותר וכמובן שאסור לשכוח את חויית המשתמש. כדי שנוכל לפתח את המערכת המושלמת בשבילך יש לפעול בכמה שלבים:

  • כתיבת איפיון מפורט המציג את הבעיה ואת הדרישות מהמערכת העתידית.
  • בחירת המשאבים והכלים המתאימים לפיתוח המערכת.
  • עיצוב המערכת, תוך התייחסות על חויית המשתמש.
  • פיתוח המערכת בטכנולוגיות מתקדמות.
  • ביצוע בדיקות איכות לתפעול תקין של המערכת.
  • מתן המוצר המוגמר ללקוח.

לסיכום, פיתוח מערכות זה קפיצה קדימה, מקפצה לעולם דיגיטלי ומתקדם. כיום מערכת ניהול יכולה לתת מענה לכל רצון וצורך. אנו פועלים מתוך אמונה של הענקת שירות מקצועי ואמין לכל לקוח בין אם חברה גדולה ובין אם לאו.